Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Powrót

Spotkanie polsko-niemieckie

Spotkanie polsko-niemieckie

W dniu 28 maja 2011 roku leśnicy z Nadleśnictwa Przytok spotkali się w ramach obchodów „Dnia Lasu” z leśnikami z Forstbezirk Oberlausitz (Rejon Leśny Górne Łużyce) z Saksonii.

Impreza ta miała charakter otwarty i mogły w niej uczestniczyć zainteresowane osoby z okolic Bautzen (Budziszyn) i Görlitz (Zgorzelec). Spotkanie rozpoczęło się w miejscowości Dolgowitz przywitaniem uczestników przez Pana Holma Karrassa, a następnie wszyscy udali się na malowniczą trasę do Berghotel położonego na szczycie góry Rotstein.
 
W czasie tej wędrówki, na pięciu przystankach edukacyjnych pracownicy Forsbezirk Oberlausitz prezentowali zagadnienia dotyczące tematów związanych z ekologią, ochroną przyrody, edukacją dzieci i młodzieży, a także lasem, jako gałęzią gospodarki. Podczas tego spaceru było również miejsce na dyskusję – czasami dość ożywioną.
 
  
 
Zaprezentowano również realizację projektu pt. „Utworzenie centrum spotkań leśników polskich i niemieckich w Wymiarkach". Pan Holm Karrass przedstawił pokrótce historię współpracy leśników polskich i niemieckich oraz ideę, która przyświecała przy podjęciu decyzji o utworzeniu tego centrum.
 
To sympatyczne spotkanie zakończyło się posiłkiem na szczycie góry Rotstein, skąd dzięki bardzo dobrej widoczności z wieży widokowej można było podziwiać piękne krajobrazy.